Az URSA befújható ásványgyapot szigetelés kifejezetten a nehezen megközelíthető terek és területek gyors és hatékony szigetelésére alkalmas termék.
Kiváló hőtechnikai és tűzvédelmi tulajdonságokkal rendelkezik, ezért kifejezetten jó választás a hőszigetelési célok ellátásár akár felújítás, akár újépítésű épület esetén.
Könnyű súlya miatt, a termék egy esetleges régi épület felújításánál sem terheli meg az adott szerkezet statikailag (pl. egy fa-szerkezetű padlásfödémet).
A befúvásos technológia révén, kitölti a rendelkezésre álló réseket és üregeket és hulladékmentesen felhasználható.
Kiválóan alkalmas padlásfödémek, könnyűszerkezetes épületek és magszigetelésű homlozatok szigetelésére, a megfelelő kivitelezési technológia betartásával.
Tűzvédelmi osztály: A1 (nem tűzveszélyes, nem éghető)
Ajánlott felhasználási területek:
padlásfödém
maszigetelésű homlokzat
könnyűszerkezetes épület
Miért kell a tetőteret szigetelni?
Mivel a lakossági energiafelhasználás 41%-ot képvisel az összes energia felhasználásból és ezt mélyebben vizsgálva megállapítható, hogy az épületek hűtésére és fűtésére az 41%-ből 64%-ot fordítunk, 23%-ot világításra, 5%-ot melegvíz előállításra áldozunk, 8%-ot pedig az egyéb energiafelhasználás (szórakoztató elektronika, stb.) képvisel.
Egy épület lehetséges hőveszteségei:
A hűtésre és fűtésre fordítandó igen tetemes 64%-nak, mintegy felét költséghatékonyan meg lehetne takarítani, tetőterek esetén a korszerű szigeteléssel. A megoldás előnyei az egyszeri beruházási költség, a minimálisra csökkenthető fűtési költség, a környezeti terhelés minimalizálása, valamint a gyors megtérülés, amely az energiaárak drasztikus emelkedése miatt egyre kevesebb évet mutat.
Tetőtér-beépítés hőhídak - thermográf felvételek
Hőhíd a ferde tető és tetőablak kapcsolatánál (belső felvétel)
Hőhíd a kémények és az álló ablak kapcsolatánál (külső felvétel)
Hőhíd a ferde tető, él szaru és térdfal kapcsolatánál (belső felvétel)
Egy tetőtér-beépítés U-értékét többféle számítási metódussal is kiszámíthatjuk. A 39/2015. (IX. 14.) MvM rendelet figyelembevételével kell a beépített magastető U-értékét (hőátbocsátási tényezőjét) meghatározni: a tetőszerkezet általános helyén kell egy metszetet felvenni, amelynek tartalmaznia kell a szerkezeten belül jellemzően előforduló átlagos mennyiségben figyelembe vett hőhidakat. A gyakorlatban ezek a hőhidak a vonalmenti (szarufa és szarufa alatti fa vagy fém vázszerkezet) és a pontonkénti (rögzítési) hőhidakat jelentik, az úgynevezett szerkezeti csatlakozásoknál keletkező hőhidakat nem kell, hogy tartalmazzák.